Działka (ang. Turrets)

Nie są to żywi przeciwnicy, ale zasługują na wspomnienie ze względu na częstotliwość spotykania ich. Działka możesz znaleźć głównie w Fortyfikacjach, ale natkniesz się na nie także w innych bazach wroga. Wyposażone są przeważnie w karabinki lub wyrzutnie rakiet samonaprowadzających.

Charakteryzują się dużą wytrzymałością, jednak z tyłu są wyposażone w zbiornik paliwa. To ich słaby punkt, który warto wykorzystać. Oprócz tego dobrym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest lód. Zamrożone działko nie obraca się, ani nie strzela, dzięki czemu zneutralizowanie go staje się dziecinnie proste.

W samotnej rozgrywce podejdź do przeciwnika jak najbliżej i strzelaj w zbiornik, jednocześnie obracając się tak, aby stale być na “plecach” maszyny. Działko obraca się dużo wolniej niż może to robić gracz, dzięki czemu pozostawia całkiem spory margines błędu. Jednak jeżeli posługujesz się powolną bronią (jak np. działko Kolosa) albo lokalizacja działka utrudnia krążenie wokół niego, przyda się inna taktyka.

W grze wieloosobowej poradzenie sobie z działkiem jest dużo prostsze. Wystarczy, by choć jeden z graczy zaszedł je od tyłu. On pierwszy atakuje, a następnie robią to kolejni gracz tak, aby kolejne ataki następowały w momencie obrotu działka w kierunku innego ze sprzymierzeńców.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here