poziomy trudności w grze anthem

W Anthem gracz ma do wyboru aż 6 poziomów trudności. Jednak, co znaczące, na początku do wyboru ma się tylko 3 pierwsze. Aby zagrać na wyższych, należy uzyskać 30. rangę doświadczenia. Stopień trudności wybiera się przed rozpoczęciem misji i nie ma możliwości jego zmiany w trakcie. Poniżej znajdziesz listę i opisy wszystkich dostępnych poziomów trudności w grze Anthem.

Łatwy (ang. Easy) – jeśli zamierzasz grać w Anthem w pojedynkę, ten poziom trudności jest zalecany właśnie dla ciebie. Na wyższych poziomach trudności rozgrywka bez towarzyszy jest bardzo wymagająca i może dać sporo frustracji.

Normalny (ang. Normal) – idealny balans między wyzwaniem a możliwością skupienia się na fabule. W stosunku do łatwego poziomu trudności obrażenia i wytrzymałość przeciwników zwiększone są o 100%, a szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów także wzrasta o 50%.

Trudny (ang. Hard) – o ile na normalnym poziomie trudności możliwe jest poradzenie sobie z misjami z jednym kompanem, tak na wyższym nie jest aż tak łatwo. W stosunku do łatwego poziomu obrażenia i wytrzymałość przeciwników zwiększone są o 300%, a szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów o 100%.

Wielki Mistrz 1 (ang. Grandmaster 1) – to pierwszy poziom trudności, który zostaje odblokowany po osiągnięciu 30. poziomu doświadczenia. Gra zaleca, aby minimalna rzadkość wykorzystanego Javelina była wyborowa (kolor różowy), ponieważ obrażenia i wytrzymałość przeciwników zwiększone są o 700%, a szansa na wypadnięcie rzadkich przedmiotów o 150%.

Wielki Mistrz 2 (ang. Grandmaster 2) – drugi poziom możliwy do odblokowania po osiągnięciu 30. poziomu. Najlepiej wybierać go, mając co najmniej mistrzowskiego Javelina (kolor pomarańczowy). Obrażenia i wytrzymałość przeciwników zwiększone są o 1500%, a szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów wzrasta o 200%.

Wielki Mistrz 3 (ang. Grandmaster 3) – ostatni poziom możliwy do odblokowania po osiągnięciu 30. poziomu. W jego przypadku najlepiej mieć legendarnego Javelina (kolor żółty), ponieważ obrażenia i wytrzymałość przeciwników wzrastają o 3100%. Przy tym szansa na znalezienie rzadkich przedmiotów zwiększona jest o 250%.

Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że siła przeciwników skaluje się do liczby graczy, dlatego choćby Trudny poziom trudności w 2 osoby będzie różnił się od Trudnego z większą ilością kompanów.

Jaki poziom trudności wybrać?

W trakcie poznawania gry – jej mechanik oraz poszukiwania najprzyjemniejszego dla Ciebie stylu  gry  – wybieraj normalny poziom trudności. To idealna decyzja, dzięki której będziesz w stanie prowadzić standardową rozgrywkę bez doświadczania zbyt częstych zgonów Twojej postaci. Jednak nawet na tym poziomie niektóre misją mogą okazać się sporym wyzwaniem, co dla wielu może być to zaletą, a dla równie dużej liczby graczy – wadą. Kiedy już poznasz świat gry i jego sposób działania, możesz utrudniać sobie rozgrywkę, aby stale dawała Ci satysfakcję. Wtedy wysoki poziom trudności to coś, na co warto się zdecydować.

Trzy poziomy trudności o nazwie “Wielki Mistrz” to nie lada gratka dla graczy, którzy osiągnęli 30 poziom doświadczenia. O ile Wielki Mistrz 1 jest wtedy idealny, to poziomy z liczbami 2 i 3 mogą okazać się wyzwaniem nawet dla najlepiej rozwiniętych Javelinów. Wtedy nie liczą się umiejętności poszczególnych graczy, ale także ich zgranie i komunikacja.

Wybór poziomu trudności to nie jednorazowa decyzja. Przed rozpoczęciem ekspedycji gra pozwala Ci na ustawienie go tak, aby pasował idealnie do Twoich możliwości i oczekiwań. Dzięki temu podjęta decyzja nie ma dalekosiężnych konsekwencji i pozwala Ci na wchodzenia na wyższy poziom trudności wraz z rozwojem umiejętności – zarówno postaci, jak i Twoich własnych.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here