Tytani (ang. Titans)

Tytanów można podzielić na dwie, znacznie różniące się od siebie, kategorie.

Mniejsi Tytani

Spotykani często w trakcie swobodnej rozgrywki (nawet poza Wydarzeniami w świecie). Nie są zbyt trudnymi przeciwnikami, jednak należy nabrać najpierw nieco wprawy. Ich czułe punkty zależne są od tego, jaki atak zamierzają wykonać w danym momencie. Mogą to być:

  • ręce,
  • klatka piersiowa,
  • plecy.

Sygnałem, jakim atakiem posłuży się Tytan w danym momencie, jest żółty promień świecący z określonej części ciała. Najlepszym pomysłem jest zadawanie obrażeń przeciwnikowi w momencie, kiedy zamierza wykorzystać atak specjalny. Strzały w szczelinę rozwartą na plecach potwora mogą zadać naprawdę duże obrażenia.

Do ataków Mniejszych Tytanów należą:

  • Promień – wiązka wychodząca z klatki piersiowej potwora, namierzająca i atakująca tylko jednego gracza; warto schronić się za zasłoną lub wykonywać szybkie uniki w locie; w trakcie wykonywania ataku wyrwa w plecach jest otwarta,
  • Samonaprowadzające kule ognia – od 4 do 8 kul ognia unosi się z pleców potwora i kierują się w stronę graczy. Zdarza się, że omijają nawet mniejsze osłony, więc warto zręcznie ich unikać i kryć się przed nimi. Kolos posiada tarczę, która chroni go przed tym atakiem.
  • Promieniowanie – promienie ognia wysyłane naprzemiennie przez Tytana na poziomie gruntu oraz ok. 4 m nad ziemią. Lecą na zmianę, więc zręczny gracz jest w stanie ich uniknąć. Jednak w momencie, kiedy zostanie choćby draśnięty, dochodzi do przegrzania egzopancerza, przez co uniknięcie kolejnego promienia jest niemożliwe. Dodatkowo promienie przenikają przez wiele obiektów, więc schronienie się za osłoną może nie być najlepszym pomysłem. Najlepiej wylecieć na sporą wysokość na czas trwania Promieniowania.
  • Atak w miejscu przebywania gracza – to bardzo specyficzny atak, który często bywa trudny do zauważenia, jeżeli walczysz z wieloma przeciwnikami jednocześnie. W miejscu, gdzie znajduje się Twoja postać, pojawia się świetlista kula, która po chwili eksploduje. Aby nie otrzymać obrażeń, musisz wykonać szybki unik.

Więksi Tytani

Spotkasz je przeważnie, wypełniając misje oraz kontrakty. Często pełnią funkcję głównych bossów, których pasek zdrowia zobaczysz na głównym ekranie gry. Są dużo wytrzymalsi od Mniejszych Tytanów, a przy okazji każdy ich atak jest podwójny – od razu po jednym ataku nadchodzi drugi taki sam. Oprócz tego są wyposażeni w jeszcze jedną moc: przywołanie żywiołaków. Miniony Tytana mają sporo zdrowia oraz eksplodują przy kontakcie z graczem. Najlepszym pomysłem na walkę z nimi jest poczekanie, aż podejdą, a następnie odskoczenie w momencie, kiedy mają eksplodować. Kolos wraz ze swoją tarczą może taranować żywiołaki i przyjmować eksplozje, nie otrzymując żadnych obrażeń.

W przypadku wszystkich Tytanów najlepszym sposobem na walkę z nimi jest znalezienie wysokiego punktu, z którego dosięgną Cię tylko dwa ataki przeciwnika, i atakowanie go z tego miejsca.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 4]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here